Zakochani w Naturze – projekt Żyj z Pasją

Dowiedz się 👉👉dlaczego warto pozbyć się chemii i dać odetchnąć swojej skórze oraz wewnętrznym narządom takim jak wątroba czy jelita itd.
⛳️🤔Niestety nasze przyzwyczajenia to największa przeszkoda w drodze po zdrowie♥️📣
👉Jakich związków i składników chemicznych unikać w codziennej pielęgnacji ciała
👉Czy wiecie jak sprawdzać etykiety co zawiera dany produkt i czy jest on dla nas bezpieczny Jeśli jeszcze tego nie wiesz to przeczytaj uważnie ten post📣

UWAGA NA PARABENY -są najczęstszym składnikiem do higieny osobistej, a znajdziesz je w :
👉odżywkach i szamponach do włosów
👉kremach i balsamach
👉dezadorantach i antyperspirantach
👉filtrach przeciwsłonecznych
👉kosmetykach
👉w przetworzonej żywności👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

 

⭕️Parabeny – parabens, z dowolnym przedrostkiem np, methyl, ethyl, propyl, benzyl, albo butyl- są uważane za substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, szczególnie przyczyniając się do nadmiaru estrogenów w ciele, przez co mogą powodować m.in.
ginekomastię, zaburzenia kompozycji ciała, bezpłodność, a nawet nowotwory w szczególności nowotwory piersi.

⭕️Parfum- Fragrance- jest to ogólna nazwa, pod którą niestety producenci ukrywają składniki nie wymienione na etykiecie. Substancje te mogą powodować alergie czy wysypki.

⭕️Laurylosiarczan sodu- SLS, sodium laurylsulfate – powoduje pienienie się produktów może wywoływać podrażnienie skóry a nawet atopowe zapalenie skóry. Używa się go także w przemyśle, np. do mycia garaży czy innych miejsc z tłustymi plamami. Niestety występuje w większości produktów do higieny osobistej, gdzie pienienie się jest pożądane od mydeł po pasty do zębów.

⭕️Aluminium oraz inne metale ciężkie – znajdują się w antyperspirantach może przyczynić się do choroby Alzheimera oraz nowotworów piersi, kumuluje się w ciele, zabija bakterie naturalnie znajdujące się w naszej skórze.

⭕️Triklosan oraz ttriclocarban- występują w mydłach mają działanie antybakteryjne. Wpływają negatywnie na gospodarkę hormonalną, w tym na tarczycę oraz mogą przyczyniać się do rozwoju bakterii opornych na antybiotyki. w badaniach na zwierzętach triclosan stosowany na skórę wpływał negatywnie na florę jelitową.

👉Te wszystkie substancje chemiczne zabijają nas powoli każdego dnia możesz to zmienić ‼️‼️

🤔Teraz mając tę wiedzę co zrobisz koniecznie daj znać w komętarzu 💚 pozdrawiam Emilia Rutkowska

(Visited 64 times, 1 visits today)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Podziel się
Przewiń do góry