Trener personalny – czy warto wykupić treningi indywidualne?

Trener personalny nie tylko powinien umieć słuchać, dobierać ćwiczenia i dietę indywidualnie do potrzeb, ale i być mentorem, motywatorem silnie ukierunkowanym na osiągnięcie celu wspólnie z nami. Jak go znaleźć? Podpowiadamy!

Trener personalny – jaki powinien być?

W związku z rosnącym zainteresowaniem, pojawia się coraz więcej trenerów personalnych. Warto (a nawet należy!) w pierwszej kolejności zapytać o kompetencje. Trener po skończonym kursie internetowym to ktoś zupełnie inny niż trener, który ma za sobą lata doświadczenia, kilka kursów i nieustannie chodzi na szkolenia, by pogłębiać swoją wiedzę. Sam tytuł nie jest ważny.

To osoba, która ma doradzać Ci w sprawach dotyczących odżywiania, treningów, a to ma ogromne znaczenie dla Twojego zdrowia. Trener powinien poniekąd posiadać wiedzę lekarską, by w razie problemów wiedzieć, do jakiego specjalisty powinien Cię skierować. Bycie trenerem personalnym to trudny i odpowiedzialny zawód. Bylejakość może spowodować kontuzje u podopiecznych.

Trener personalny jest przewodnikiem, drogowskazem. Wszak wspólne treningi to nie tylko treningi ciała, ale także ducha, dlatego trener powinien zadbać także o motywację.

Podopieczni liczą na konkretny efekt, przychodzą ze sprecyzowanym celem, marzeniem, które trener ma pomóc spełnić.

Bycie trenerem to misja, dlatego nie powinien być on skupiony wyłącznie na zarobku. Niektórych cech można się nauczyć, wypracować – innych, niestety, nie.

Dlatego jeżeli ktoś umie słuchać, jest szczerze zainteresowany naszymi oczekiwaniami, planami, ma predyspozycje do bycia dobrym trenerem personalnym.

Osobisty trener – czego unikać?

Nie słuchaj osób, które twierdzą, że wiedzą o siłowni wszystko, a nie mają nic na potwierdzenie swojej tezy. Jeśli nie wiemy jak ktoś zbudował rzeźbę, nie możemy wierzyć na słowo. Można natknąć się na wiele przypadków trenerów, których sylwetka jest nienaturalna i zbudowana na tzw. sterydach.

Trener powinien przede wszystkim znać się na tym, co robi i nieustająco chcieć się rozwijać, a nie mieć nienaganną, sztucznie zbudowaną, sylwetkę i patrzeć w sufit podczas wspólnego treningu.

Trener osobisty to osoba, której mamy bezgranicznie zaufać, dlatego nie może on przekazywać złych nawyków, rozgłaszać niepewnych, wyczytanych na przypadkowych portalach praktyk. Podczas treningu powinien być maksymalnie skupiony na nas i reagować natychmiast, gdy coś wykonujemy źle, by nie spowodować kontuzji.

Obciążenia powinny być dobierane indywidualnie – do możliwości klienta. Trener personalny powinien znać się na każdym rodzaju treningu i wiedzieć kiedy podopieczny może go wykonywać, a kiedy jest to bezsprzecznie zakazane.

Natychmiast rezygnuj, jeśli trener personalny przy Tobie ziewa, je, patrzy na zegarek, by tylko szybko upłyną czas, odchodzi co jakiś czas od Ciebie, rozmawia z kimś innym i nie wykazuje zainteresowania tym, co robisz.

Trening indywidualny, jak wskazuje nazwa, jest dla jednej osoby i skupia się na niej maksymalnie, dlatego trener powinien Ci towarzyszyć w stu procentach i być skupionym wyłącznie na Tobie. Jeśli tak nie jest – nie trafiłeś na odpowiedniego trenera.

Pomocne w zrzucaniu zbędnych kilogramów, budowania tkanki mięśniowej są suplementy. Dobry trener osobisty powinien Ci doradzić co jest dla Ciebie odpowiednie i wyjaśnić dlaczego i czemu dany suplement ma służyć.

Artykuł powstał we współpracy z mindyourbody.pl

(Visited 1 269 times, 1 visits today)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Podziel się
Przewiń do góry