Sztuczna trawa na tarasie – plusy i minusy

Sztuczna trawa na tarasie to przede wszystkim doskonały wygląd niezależnie od pory roku.

Okazuje się jednak, że sztuczna trawa ma zdecydowanie więcej zalet. Nie oznacza to jednak, że pozbawiona jest wad. Zobaczmy, jakie zalety i wady ma sztuczna trawa i dlaczego w związku z tym warto się na nią zdecydować.

Zalety sztucznej trawy

Największą zaletą sztucznej trawy na tarasie jest to, co wspomnieliśmy we wstępie – prezentuje się ona naprawdę bardzo dobrze niezależnie od pory roku. Jeśli zdecydujemy się na zakup trawy wysokiej jakości, możemy być pewni, że będzie ona wyglądała naprawdę realistycznie nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią i zimą.

Taka trawa nie wymaga również żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie trzeba się kosić, podlewać, a także nawadniać. Bez względu na porę roku będzie ona wyglądała naprawdę bardzo dobrze. Sztuczna trawa bardzo dobrze znosi czynniki atmosferyczne. Nie straszne jej zarówno wysokie, jak i niskie temperatury.

Doskonale znosi także nadmierną wilgoć lub jej brak, a także nadmierne promieniowanie UV. Jest tak przyjemna w dotyku, że można po niej chodzić boso. Nawet dzieci nie muszą zakładać butów. Bez wątpienia więc warto kupić sztuczną trawę – oferuje ją między innymi sklep interoom.pl.

Wady sztucznej trawy

Jeśli chcemy mieć sztuczną trawę, trzeba pamiętać, aby postawić tą naprawdę dobrej jakości. Tylko bowiem taka będzie wyglądać naprawdę naturalnie. Ta niskiej jakości może prezentować się dość słabo. Na sztucznej trawie mogą również pojawiać się kałuże.

Dużą wadą, którą również trzeba uwzględnić jest mocne nagrzewanie się wówczas, gdy pada na nią słońce. W efekcie wówczas, gdy w upalne dni chcemy po niej chodzić, niezbędne może okazać się zakładanie butów. A przecież latem jest to dość mało pożądane, a tym samym mało popularne.

Sztuczna trawa to mnóstwo zalet. Jest niezwykle trwała, nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Bez względu na warunki atmosferyczne i miejsce ułożenia zawsze wygląda bardzo dobrze. Oczywiście nie można zapominać, że ma ona również swoje wady.

Te, które wymieniliśmy uznawane są za największe. Okazuje się jednak, że zalety przyćmiewają minusy. Bez wątpienia sztuczna trawa to rozwiązanie, na które się zdecydować. Na dobrej jakości zadowoli nawet najbardziej wymagających właścicieli tarasów.

(Visited 489 times, 1 visits today)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Podziel się
Przewiń do góry