Rak prostaty – zmniejsz ryzyko raka nawet o 90% cześć 2.

Jest jednym z najczęstszych nowotworów u mężczyzn. Choć wiedza o profilaktyce tej choroby nadal pozostawia wiele do życzenia, niektóre badania sugerują, że jej ryzyko można znacznie zmniejszyć w bardzo łatwy sposób.

Po prostu trzeba polubić pewne potrawy i wprowadzić je na stałe do swojego jadłospisu.

65%Pamiętaj o selenie.

Mężczyźni mieszkający w okolicach, gdzie gleba jest bogata w selen, o wiele rzadziej chorują na raka prostaty. Pierwiastek ten jest , zdaniem naukowców, prawdziwym hitem w walce z tym nowotworem. Znajdziesz go m.in. w podrobach, pszenicy i ciemnym ryżu. Jego źródłem jest także drób, chude mięso i półtłuste mleko.

45% Bardzo ważny jest też likopen.

Od tej substancji w dużej mierze zależy stan gruczołu krokowego. W największej ilościach występuje on w pomidorach. Z badań wynika, że mężczyźni powinni spożywać tygodniowo 10, a nawet więcej zagęszczonych produktów pomidorowych (np: sos i przecier pomidorowy ) .

40% Korzystny wpływ na prostatę mają również kwasy omega-3.

W związki te obfitują zimnowodne ryby, np. łosoś, biały tuńczyk, makrela i halibut. Dlatego panowie powinni jeść je przynajmniej dwa razy w tygodniu. Tłuste ryby mają nie tylko działanie antyrakowe, ale również obniżają poziom złego cholesterolu. Dzięki temu zapobiegają miażdżycy.

35% Prawdziwym przebojem wszystkich antyrakowych diet jest niewątpliwie soja.

Japończycy, którzy jedzą na co dzień potrawy z tej rośliny, rzadko chorują na nowotwory, także na raka prostaty.

Panowie, bądźcie czujni.

Po 45 roku życia każdy mężczyzna powinien się badaniu per rectum i wykonać test na antygen sterczowy (PSA). Wówczas bowiem często dochodzi do przerostu prostaty. Nieleczone może doprowadzić do raka. Korzystnie działają na prostatę substancję zawarte m.in. w pestkach dyni, kłączach pokrzywy, kukurydzy i śliwie afrykańskiej. W sprzedaży dostępne są leki z wyciągiem tych roślin .

 

Opti ImmunoNR Spirulina

Stworzyliśmy Opti Immuno NR® z myślą o tych, których odporność może być osłabiona. Jest to specjalna kompozycja ekstraktów roślinnych stymulująca pracę układu immunologicznego, doskonale uzupełniająca niedobory witamin i składników mineralnych, które mogą być spowodowane przez nadmierny stres, przemęczenie i wyczerpujące choroby i terapie, na przykład nowotworowe.  Więcej o produkcie dowiesz się klikając obrazek .

Grupa wysokiego ryzyka.

Czujni powinni być przede wszystkim mężczyźni, których bliscy krewni ( brat lub ojciec) chorowali na raka prostaty. Również panowie, u których wykryto mutację genów – BRCA1 i BRCA2. Inny czynniki ryzyka to starszy wiek ( ponad 70proc. przypadków raka stwierdza się po 65 roku życia ). Jeśli uważasz , że możesz należeć do grupy zwiększonego ryzyka, skontaktuj się z lekarzem urologiem, aby skontrolować stan gruczołu krokowego. 

 

(Visited 167 times, 1 visits today)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Podziel się
Przewiń do góry