Kulisy handlu kobietami w Polsce – “Pajęczyna Strachu “

W dwudziestym pierwszym wieku, w centrum Europy mają miejsce historie  jak z plantacji niewolników. Tak zaczynam dzisiejszy artykuł. Nie chcę na łamach Zielonej Wiedzmy pisać tylko o sprawach prostych czy związanych z tematyką zdrowia. Oczywiście są to tematy dla mnie jak najbardziej ważne. Ale do czasu do czasu postaram się poruszać sprawy trudne i kontrowersyjne. Które mają dać do myślenia a czasem ku przestrodze. 

Kulisy handlu kobietami w Polsce.

Ewa Ornacka i Karolina Szymczyk-Majchrzak poruszyły ten trudny temat w swojej książce “Pajęczyna Strachu ” wydawnictwa Rebis 2015r.

“Nie byłoby tej książki, gdyby nie dramat pewnej siedemnastolatki ze Szczecina – czytamy we wstępie. Dziewczyna pokłóciła się z matką trzasnęła drzwiami i poszła szukać dorosłości. Znalazła się w domu prostytutki, jako opiekunka jej dwuletniego dziecka. 

Nieświadoma zagrożenia, podstępnie odurzona narkotykami i wywieziona w bagażniku do Niemiec, trafiła do domu publicznego. Więziono ją tam przez osiem miesięcy. Przeszła piekło. W ucieczce pomógł jej polski klient, a sens życia przywracały anioły: Andrzej, policjant z zespołu ścigającego handlarzy ludźmi, Ania biegła psycholog, a potem opiekunowie z La Strada – Fundacji przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. 

Wydarzenia w książce są fikcją, w którą wplatają się autentyczne zeznania skrzywdzonej nastolatki złożone w procesie organizatorki przestępczego procederu, Pauliny B. ps. Inez. Zgodę na zapoznanie się z aktami sprawy i wykorzystanie tych materiałów otrzymałyśmy w III Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Szczecinie, za co serdecznie dziękujemy. 

Autentyczna jest akcja szczecińskiej policji ostrzegająca nastolatki przed stręczycielami, prowadzona pod hasłem “Nie każdy pociąg jedzie do Hollywood ” . Postaci gangsterów, policjantów, pani psycholog i prokurator, a także patomorfologa wzorowałyśmy na prawdziwych osobach, natomiast szantażowany minister oraz księgowa mafii są postaciami fikcyjnymi. 

Jeżeli ta książka uratuje chociaż jedną nieświadomą śmiertelnego zagrożenia kobietę to uznam, że warto było ją napisać. 

Źródło Wstęp do książki :

Autorki

Osobiście polecam tę książkę wszystkim kobietom a przede wszystkim mamom nastoletnich córek oraz oczywiście córkom. Połączenie zdolności dziennikarki śledczej Ewy Ornackiej i scenarzystki od seriali Karoliny Szymczyk-Majchrzak spowodowało, że czyta się ją tak jakby oglądało się film. Autorki starają się też o ekranizację swojej książki za co trzymam kciuki.

Jeśli poruszyła Cię ta historia a losy wykorzystywanych kobiet są dla Ciebie ważne proszę udostępnij ten post.

Wasza

Zielona Wiedźma .

 

(Visited 446 times, 1 visits today)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Podziel się
Przewiń do góry