Maska tretinoinowa – czym jest i jakie ma właściwości?

Choć nie możemy zapobiec procesowi starzenia się, medycyna estetyczna daje nam naprawdę wiele możliwości, w tym zabiegi, które pozwalają odmłodzić skórę, a także pozbyć się uporczywego trądziku, przebarwień czy rozszerzonych porów.

Zabieg z użyciem maski tretinoinowej cieszy się coraz większą popularnością, pozwala osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty. Dowiedz się, czym tak naprawdę jest maska tretinoinowa oraz jakie są wskazania do jej zastosowania.

Spis treści:

 • Czym jest maska tretinoinowa?
 • Wskazania do zastosowania maski oraz efekty

Czym jest maska tretinoinowa?

Tretinoida należy do grupy retinoidów, czyli związków stosowanych w celu złuszczenia skóry, a w efekcie – odmłodzenia. To kwas działający w głębokich warstwach skóry, możemy go spotkać również w formie kremów, płynów oraz masek, również w sklepach i drogeriach. Ze względu na działanie kwasu, które jest naprawdę silne, maska tretinoinowa powinna być stosowana wyłącznie pod okiem specjalisty.

Maskę nakłada się na oczyszczoną wcześniej twarz, pierwszym krokiem jest więc demakijaż oraz odtłuszczenie skóry. W następnej kolejności należy precyzyjnie rozprowadzić maskę na twarzy oraz pozostawić ją na około 30-40 minut. Gdy określony czas minie, należy ją usunąć. Skóra bezpośrednio po usunięciu maski może być zaczerwieniona, jednak jest to w zupełności normalnie. Następnego dnia będzie napięta, a już po kilku dniach zacznie się łuszczyć. Potrwa to więc około 3-6 dni.

Maska tretinoinowa może być nakładana co 7-14 dni. Zazwyczaj aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, konieczne jest wykonanie serii 3-5 zabiegów, w zależności od skali problemów i efektów, które chce osiągnąć pacjentka.

Powtarzanie tego zabiegu raz w miesiącu, pozwoli podtrzymanie efektu. Jeśli chodzi o cenę nałożenia maski tretinoinowej, zabieg ten nie jest drogi i kosztuje około 200-600 złotych. Dokładna cena zależy od konkretnej kliniki, często również kupując pakiet kilku zabiegów możemy zaoszczędzić i płacimy znacznie taniej  – warto więc zwrócić na to uwagę.

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie uwrażliwiona na promieniowanie UV, z tego też powodu należy chronić ją filtrami przeciwsłonecznymi oraz unikać opalania, zarówno na słońcu, jak i na solarium.

Wskazania do zastosowania maski oraz efekty

Wskazania do zastosowania maski tretinoinowej to przede wszystkim:

 • trądzik,
 • rozszerzone pory,
 • zmarszczki,
 • sucha skóra,
 • nadwrażliwa skóra,
 • niejednolita skóra,
 • przebarwienia skóry,
 • cienie pod oczami,
 • hiperpigmentacja skóry.

Maska tretinoinowa pozwala nam zwalczyć wyżej wymienione problemy, przeciwtrądzikowe oraz przeciwstarzeniowe działanie maski zostało dokładnie udokumentowane. Ponadto, po serii zabiegów możemy zauważyć znaczną poprawę elastyczności skóry, a także gęstości.

Skóra ulega znacznej poprawie oraz odmłodzeniu, nawet jeśli nie mieliśmy na twarzy żadnych widocznych zmian tj. trądzik czy przebarwienia. Należy jednak pamiętać o odpowiednim wyborze kliniki, w której zostanie wykonany zabieg. Choć nie jest on skomplikowany ani wymagający w przeciwieństwie do innych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, jest to naprawdę istotne.

Odpowiednia wiedza, doświadczenie oraz profesjonalizm to istotne kwestie, na które powinniśmy zawsze zwracać uwagę, decydując się na jakikolwiek zabieg.

Twoja skóra jest sucha, masz cienie pod oczami bądź trądzik, którego nie potrafisz się pozbyć? Maska tretinoinowa to idealny pomysł, dzięki któremu ujrzysz znaczną poprawę w wyglądzie Twojej skóry. Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na zabieg!

 

(Visited 474 times, 1 visits today)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Podziel się
Przewiń do góry