Specjaliści higieny pracy zgodnie przekonują jak ważny jest wypoczynek po pracy. Ten codzienny, weekendowy i dłuższy wakacyjny. Im intensywniej pracujemy, mamy więcej obowiązków na naszych barkach tym dłużej i bardziej higienicznie powinniśmy wypoczywać.

Przede wszystkim musimy sami znaleźć najlepszy dla nas sposób wypoczynku. Dla jednych będzie to leżenie na kanapie (niezalecane) dla innych spacer, kino czy spotkanie z przyjaciółmi. Najważniejszym elementem wypoczynku jest jego całkowita rozdzielność z pracą, miejscem pracy a nawet kolegami z pracy. Zmiana środowiska, zakresu czynności, tematów rozmowy wszystko to ma znaczenie dla regeneracji psychicznej i fizycznej naszego organizmu.

Dokąd na wakacje?

Najlepszym sposobem na nabranie dystansu do pracy i codziennych obowiązków jest wyjazd na wakacje. Dlaczego? Ponieważ w zupełnie nowym środowisku, nowych widokach, nowych twarzach, a nawet jedzeniu udaje nam się chociaż na chwilę zapomnieć o codzienności. Im więcej zmian i różnic od codziennej rutyny tym nasz umysł się lepiej resetuje. Nawet problemy, które też mogą zarysować się podczas wyjazdu na wakacje, będą inne niż te w pracy. I żadne obowiązki w domu, zaległe sprzątanie czy remont nie zrównoważą wakacyjnego wypadu, najlepiej w góry.

Wypoczynek w górach

Kto jeszcze nie próbował, powinien sprawdzić w jaki sposób góry mogą zmienić życie. Wyjazd wakacyjny w góry, nawet krótki, to czas, który radykalnie odcina nas od pracy. W górach wszystko jest odmienne. Przyroda, perspektywa, pogoda, ludzie, jedzenie a nawet ciśnienie. Każdy wyjazd w góry przynosi zupełnie nowe dla nas okoliczności. Zmusza nie do wygodnego leżenia na kanapie, ale do naprawdę intensywnej aktywności. Najpierw przecież trzeba zaplanować szczegółowo każdy dzień i to z mapą. Potem zrealizować program. Wszystko to wymaga koncentracji i sporej energii. Każdy dzień spędzony w górach, bez względu na to czy jest to bieganie po dolinkach czy zimowy wyjazd na lodowiec przynosi tyle emocji, odmiennych wrażeń i takiego poczucia wyjątkowości, że zanurzamy się w tych emocjach po czubek głowy.

A może by do SPA?

Doskonałym sposobem na uzupełnienie pobytu w górach jest skorzystanie ze SPA. Wędrówki po górach czy jazda na nartach mają to do siebie, że zwykle o zmroku jesteśmy wolni. Chyba, że pod samym hotelem czy domem mamy oświetloną górkę z wyciągiem narciarskim. Ale nawet wtedy drugą część dnia warto poświęcić na pobyt w SPA. To doskonały sposób na regenerację całego ciała, rozluźnienie zmęczonych mięśni i odprężenie umysłu. A dodatkowe zabiegi na twarz i ciało, basen czy sauna pomogą nam odzyskać sprężystość ruchu.

Połączenie wypadu w góry z dobrym SPA to wypoczynek -marzenie. Intensywny wysiłek fizyczny w trakcie dnia i zabiegi upiększająco-relaksujące popołudniami dadzą spektakularny efekt. A najważniejsze, że wcale nie musi to być długi pobyt, wystarczą kilka dni, by nasze ciało odczuło pozytywne zmiany, fizycznie i psychicznie. Po takim wypoczynku żadna praca nie wydaje się być trudna i wymagająca.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA.
(Visited 56 times, 1 visits today)
Podziel się