Poszukiwanie dawców szpiku, organizowanie obozów rehabilitacyjnych, czasu wolnego, zbiórek książek, a także finansowanie leków, rehabilitacji czy organizowanie pomocy psychologicznej to tylko niektóre z działań jakie oferują fundacje pomocy chorym na raka. Jaką pomoc może uzyskać w fundacji osoba chora na raka?

Fundacje pomocy prowadzą rozmaite działania w zakresie pomocy osobom chorym na nowotwór. Są to m.in. edukacja w zakresie profilaktyki onkologicznej, warsztaty, spotkania, sympozja, uświadamianie konieczności wczesnego wykrywania nowotworów, bezpłatne badania profilaktyczne, wsparcie psychologiczne, medyczne i finansowe, a także pomoc w znalezieniu odpowiedniego specjalisty, placówki oraz dawcy szpiku. Ale nie tylko…

Fundacja DKMS pomaga w znalezieniu dawcy szpiku

Fundacja DKMS od 2008 roku zarejestrowała ponad milion potencjalnych dawców szpiku. Z uwagi na to, że genotyp człowieka jest bardzo różnorodny, szanse na znalezienie „bliźniaka genetycznego” są bardzo niskie. Wobec tego Fundacja DKMS zachęca jak najwięcej osób do rejestrowania się w bazie jako potencjalni dawcy gdyż każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. Chcesz wiedzieć więcej o przeszczepie szpiku u chorych na nowotwór krwi? Wejdź na stronę https://www.dkms.pl/pl/pomoc

Fundacja pomocy Rak’n’Roll organizuje liczne akcje i programy

Fundacja Rak’n’Roll zorganizowała m.in. akcję „Daj Włos”, w której każdy, kto chce ściąć włosy może przekazać je na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. W akcję zaangażowane są zakłady fryzjerskie, które w odpowiedni sposób ścinają włosy a następnie przekazują je fundacji. Po wykonaniu peruki przekazywane są one za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Z kolei w ramach akcji „Biblioteczki” wolontariusze fundacji wyposażają w półki z książkami oddziały onkologiczne. Znajdują się tam m.in. albumy, biografie, proza.

Fundacja pomocy dzieciom z chorobą nowotworową udostępnia swój ośrodek

Z kolei Fundacja pomocy dzieciom z chorobą nowotworową udostępnia ośrodek w Warszawie z miejscami noclegowymi, który pozwala korzystającym z niego podopiecznym na leczenie w warszawskich klinikach onkologicznych.

Ośrodek dysponuje 32 miejscami noclegowymi, kuchnią, w której rodzice mogą przygotowywać posiłki dla siebie i dzieci, a także jadalnią, pralnią i pomieszczeniem do organizacji czasu wolnego. Osoby przebywające w ośrodku mogą ponadto skorzystać z pomocy terapeutów i psychologów.

Co więcej, fundacja organizuje także obozy rehabilitacyjne i wypoczynkowo-terapeutyczne. Obozy rehabilitacyjne połączone są z nauką rehabilitacji domowej, a ich program obejmuje m.in. ocenę sprawności dziecka i ćwiczenia. Podczas obozów opiekunowie dzieci są również odpowiednio instruowani i przygotowywani do prowadzenia rehabilitacji w warunkach domowych.

(Visited 179 times, 1 visits today)
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Podziel się