Dzbanek z filtrem. Dlaczego warto mieć go w swoim domu?

Jak znaleźć rozwiązanie, które realnie pomoże Tobie i Twoim najbliższym każdego dnia? Przykładem może być dzbanek filtrujący, który już pierwszego dnia zaznaczy swoją obecność w Twoim domu. W jaki sposób? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Dzbanek z filtrem – naprawdę warto?

Powodów, dlaczego warto zaopatrzyć się w to rozwiązanie jest wiele, ale skupmy się na tych najważniejszych:

1)
Pierwszym i co za tym idzie, niezwykle istotnym elementem jest oszczędność. Dzbanek z filtrem na wodę już w pierwszym miesiącu używania pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ jeden filtr jest w stanie „oczyścić” od 150 nawet do 200 l wody, w zależności od jej jakości.

Nie musisz już kupować wody butelkowanej, wystarczy dolać wody z kranu i po chwili zyskujesz smaczną wodę (pozbawioną smaku i zapachu chloru). Dzięki temu litr wody kosztuje cię dosłownie kilka groszy.
Gdzie znajdziesz dzbanek filtrujący? Sklepów jest wiele, ciekawym przykładem może być np. https://sklep.dafi.pl/produkty/dzbanki-filtrujace.html

2)
Drugim argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem (dzbanek filtrujący) jest realne dbanie o środowisko. Czy wiesz, że kupowanie wody butelkowanej to „produkcja” od 1,5 do 5 kg plastiku miesięcznie? Jeśli sądzisz, że  Dzbanek filtrujący szklany „zwalnia” cię z dokładania się do i tak już „obciążonego” środowiska.

Przez co nie tylko dbasz o siebie (odpowiednie nawadnianie), ale i otaczający cię świat. Zmień swoje nawyki i już dziś odkryj inne możliwości, jakie daje ci dzbanek z filtrem na wodę. Pamiętaj, to może być mały krok, który wprowadzi wielki przełom!

Odpady z tworzyw sztucznych (plastiku) są bardzo poważnym problemem dla środowiska, szczególnie dla wód morskich i oceanów. Ostatnie badania wykonane przez Pew Charitable Trusts i firmę Systemiq pokazują, że jeśli nie nastąpią radykalne zmiany w ilości produkcji i sposobie zagospodarowania plastiku w przeciągu następnych 20 lat ilość plastiku trafiającego do mórz wzrośnie z 11 mln ton do 29 mln ton.

W sumie ilość plastiku w morzach i oceanach wyniesie wtedy 600 mln ton. Jest to tyle ile waży 3 mln płetwali błękitnych (wielorybów).

Więcej na temat cytowanego badania oraz dostęp do artykułów naukowych o zanieczyszczeniu plastikiem znajdziesz tu: https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C83260%2Cbadanie-ilosc-plastiku-w-oceanach-moze-radykalnie-wzrosnac-w-ciagu-20-lat

(Visited 87 times, 1 visits today)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Podziel się
Przewiń do góry