Ogród to miejsce, w którym chętnie spędzamy czas – zwłaszcza w okresie ciepłym, wiosną, latem i wczesną jesienią. Aby uczynić go wyjątkową przestrzenią, konieczne jest zatroszczenie się o odpowiednią aranżację przydomowej zieleni. Poniżej znajduje się opis trzech akcesoriów ogrodowych, które zamienią przydomowy ogród lub letnią działkę w wyjątkowe miejsce.

Mini szklarnie – gdy ogranicza nas wolna przestrzeń
Czasami nasze ogrody są zbyt małe, aby umieścić na nich pełnowymiarową cieplarnię. Marzenie o posiadaniu przydomowego tunelu pozostaje jednak żywe, a my głowimy się, jak połączyć niewielką przestrzeń z jego realizacją. Ciekawym rozwiązaniem, które stanowi namiastkę pełnowymiarowej cieplarni, są mini szklarnie.

Mini szklarnie to element, który pełni w ogrodzie nie tylko praktyczną, ale również estetyczną funkcję. Zazwyczaj niewielka powierzchnia sprawia, że są wykorzystywane do hodowli kwiatów lub ziół. Przydomowa zieleń nabiera zupełnie innego charakteru, gdy pojawią się na niej mini szklarnie ogrodowe.

Girlandy solarne – oświetlenie ogrodu w nieco innej formie
Ciekawym rozwiązaniem, które pozwoli nadać charakteru ogrodowi, altance, balkonowi lub tarasowi, są girlandy solarne. To atrakcyjny element dekoracyjny, a jednocześnie sposób na doświetlenie miejsca. Najlepiej zdecydować się na zawieszenie ich w wyróżniających się punktach, np. nad ławką w altance, stołem i krzesłami na tarasie czy też nad huśtawką.

Girlandy solarne świetnie wkomponują się w przestrzeń utrzymaną w stylu nowoczesnym, retro lub tradycyjnym. Różnorodność dostępnych modeli sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swej koncepcji ogrodu.

Figurki do ogrodu – zwierzęta i nie tylko
Zdawać by się mogło, że era krasnali ogrodowych jest już dawno za nami. Tymczasem moda na figurki do ogrodu zwierzęta i nie tylko powraca. Na wielu przydomowych połaciach zieleni pojawiają się modele, które uatrakcyjniają wystrój przydomowej przestrzeni.

Ciekawym rozwiązaniem są: figurki do ogrodu – zwierzęta w oryginalnych rozmiarach, ptaki, aniołki, modele rowerów, a także wspomniane wcześniej krasnale ogrodowe.

(Visited 291 times, 1 visits today)
Podziel się